Projekt 224

Macie jakiś plan na Wielki Post? Taki, który sprawi, że ten czas będzie inny niż każdy inny? Albo taki, że Pana Boga będzie w nim więcej? My mamy taki plan i chcemy Was do niego zaprosić. Inspiruje nas zachęta, o której pisze papież w 224 p. adhortacji Christus Vivit:

Wielu ludzi młodych jest zdolnych, by nauczyć się umiłowania milczenia i zażyłości z Bogiem. Więcej jest także grup, które gromadzą się na adorację Najświętszego Sakramentu lub modlitwę słowem Bożym. Nie wolno nie doceniać ludzi młodych, tak jakby nie byli w stanie otworzyć się na propozycje kontemplacyjne. Trzeba tylko znaleźć odpowiednie style i sposoby, aby pomóc im wejść w to doświadczenie o bardzo dużej wartości. Chv 224

Szukamy więc odpowiedniego stylu i sposobu, by wejść w to doświadczenie o bardzo dużej wartości! Projekt 224 to zaproszenie do spotkań, w których będziemy słuchać Słowa, dzielić się nim i wspólnie modlić.

Cel

Celem spotkania zawsze jest najpierw spotkanie. Tym razem jest to przede wszystkim spotkanie z Bogiem, to znaczy modlitwa. Nic ważniejszego się tu nie wydarzy.

Plan

Będziemy rozważać fragmenty Pisma Świętego przeznaczone na poszczególne niedziele wielkopostne.

W czwartkowe wieczory, o 20.00, połączymy się na Zoomie. Zaczniemy od przeczytania tego Słowa i kilku słów wyjaśnienia. Potem w mniejszych grupach będziemy rozmawiać o tym, co nam to Słowo mówi. Na koniec czwartkowych spotkań zainspirowani tym Słowem będziemy się modlić. My z kaplicy ławkowego Centrum, a Wy w domach.

W niedzielę będziecie słuchać tego Słowa na liturgii. Zobaczycie, że po tym co wydarzyło się w czwartek będzie w Waszych uszach brzmiało inaczej.

Miejsce

Łączyć się z Wami będziemy albo z naszego Centrum, albo z Kurnika. Wy (póki co pozostajecie w domach) choć mamy nadzieję, że na jakimś etapie spotkamy się całkiem na żywo.
Potrzebujecie więc programu o nazwie Zoom. Jak będzie trzeba, to damy Wam znać jak z niego korzystać.
Poza tym ważne jest dla nas bardzo to, byśmy spotykali się jak człowiek z człowiekiem, więc koniecznie potrzebne są włączone kamery. A wtedy kiedy będziemy się modlić, to potrzebne też będzie, byście mając wprawdzie kompa (lub telefon) przy sobie, jednocześnie mieli przed sobą jakąś przestrzeń do modlitwy, czyli coś w rodzaju Waszej domowej czy pokojowej kapliczki.
No i pozostaje nam nadzieja, że na jakimś etapie będziemy mogli spotkać się u nas na żywo.

Zapisy

Wystarczy, ze zapiszecie się w formularzu na naszej stronie lawka.org/rejestracja
Zapisać możecie się najlepiej jeszcze przed pierwszym spotkaniem. Ale można będzie też dołączyć do nas później, w trakcie Wielkiego Postu.

Sekcja komentarzy zamknięta.