Ławka GO! 2022

Świętość normalnie

Wakacje dopiero co się zakończyły, a my już zapraszamy Was na jedno z naszych ulubionych spotkań.
Chłopaki i dziewczyny, przed Wami Ławka Go! Spotykamy się, żeby zobaczyć “świętość normalnie”. Spodziewamy się niezwykłego gościa. Na tej Ławce będzie z nami Carlo Acutis. To jego zapytamy jak to zrobić, żeby zostać świętym.

Na czym polega to spotkanie?

Na to pytanie zawsze nie jest łatwo odpowiedzieć, bo to, co w tym spotkaniu jest najcenniejsze jest nie do opisania, tego po prostu trzeba doświadczyć.
Zwykle mówicie po spotkaniu, że najlepsza była atmosfera; że niezwykły i niepowtarzalny był czas modlitwy i że tylko na takich spotkaniach można się tak modlić; że spotykacie tam cudownych ludzi.
Ławka Go! polega właśnie na tym. Dużo czasu spędzamy razem mówiąc o mądrych rzeczach, które są dla Was ważne, modląc się, albo śpiewając po prostu przy dobrej muzyce. Ale też dużo czasu jest na to, byście mogli pobyć ze sobą w mniejszym gronie, czasem bardzo spontanicznym, w naszej kawiarni, albo w Kurniku!
Zakwaterowani jesteście w kilkuosobowych pokojach. Staramy się rozdzielić Was tak, byście mieli w pokoju kogoś znajomego, ale jednocześnie też kogoś, kogo moglibyście poznać. Te znajomości, jak czasem odpowiadacie, zostają na lata.

Kiedy i gdzie?

Spotkamy się jak zawsze na tym spotkaniu w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. zaczynamy 30 września, a kończymy 2 października. Spotkanie rozpocznie się w piątek o 18.00, a zakończy w niedzielę około 14.00 – w wersji bez niedzielnego obiadu. Wersja z obiadem (możecie ją wybrać w formularzu) kończy się jak go zjecie.

Kogo zapraszamy?

Tych wszystkich z Was, którzy są studentami, lub skończyli już szkołę podstawową, najlepiej jakiś czas temu. Jak wiecie, młodszych na to spotkanie serdecznie nie zapraszamy.

Ile to kosztuje?

160 zł – wersja bez niedzielnego obiadu. Z obiadem 180 zł.
Bardzo nam zależy, żeby wszyscy, którzy chcą wziąć udział w naszym Spotkaniu mieli taką możliwość. Nie chcemy, by koszt decydował o tym, czy ktoś się pojawi na Ławce, czy nie. Dlatego wtedy, kiedy tego potrzebujecie, dajemy Wam możliwość obniżenia tych kosztów. Możecie to zrobić w formularzu zapisowym. Zależy nam bardzo, żeby to obniżanie kosztów pomogło osobom które rzeczywiście tego potrzebują. Liczymy na Waszą uczciwość w tej kwestii. Jeżeli nie potrzebujecie zniżki nie zaznaczajcie jej.

Wolontariat na Ławce GO!

W tym roku zapraszamy Was też do zupełnie nowej formy uczestnictwa w Ławce Go! Szukamy pomocników ekipy.

Jeżeli:

  • chcesz nam pomóc w przygotowaniu Ławki Go!,
  • byłaś/byłeś już na którymś z naszych weekendowych spotkań,
  • masz więcej niż 16 lat,
  • mieszkasz albo uczysz się w Opolu,

to wolontariat na Ławce Go! jest właśnie dla Ciebie.

Jak możesz się zgłosić? Kliknij w link do zapisów, tak jak przy zapisach na każde nasze wydarzenie, a tam w formularzu zapisowym znajdziesz możliwość zgłoszenia się jako pomocnik ekipy.

Ponieważ praca w ekipie to poważna sprawa, przeanalizujemy Twoje zgłoszenie i damy Ci znać o tym, co ustaliliśmy i do czego Cię chcemy zaprosić. Wtedy będziesz mogła/mógł zdecydować czy w to wchodzisz.

Jak zapisać się na Ławkę GO?

Zapisy wystartują w piątek, 9 września 0 20.00.
Koniec zapisów zaplanowaliśmy na wtorek, 27 września o 20.00; albo jak wyczerpie się limit miejsc.
Im szybciej podejmiecie decyzję, tym lepiej!

Do zobaczenia!

Zgody oraz regulamin spotkania

Koniecznie przywieźcie ze sobą odpowiednią zgodę albo oświadczenie, w zależności od tego, w jakim wieku jesteście.

Sekcja komentarzy zamknięta.